Pod koniec lata 2018 roku nasza spółka rozpoczęła budowę nowego obiektu handlowo-serwisowego HYUNDAI dla Inwestora dzieła – spółki AUTO POLA, s.r.o., której siedziba mieści się w Bratysławie na Słowacji.

Spółka AUTO POLA, s.r.o. o ponad dwudziestoletniej historii zajmuje się świadczeniem usług autoryzowanego serwisu pojazdów marki HYUNDAI, i należy do największych reprezentantów oferujących usługi autoryzowanego serwisu na rynku słowackim.

Realizacja naszego zakresu dzieła obejmowała dwa obiekty budowlane – większy obiekt SO 01 i następnie mniejszy SO 02.

Budowa obiektu SO 01 polegała na kompletnym zaprojektowaniu i właściwej produkcji, dostawie i montażu szkieletu stalowego budowli dwunawowej o wymiarach 30 x 40 m i wewnętrznej wysokości w świetle 6 m, kompletnie opracowanego w naszym systemie konstrukcyjnym VEDE w postaci lekkiej konstrukcji kratowej.

Ponadto w naszym zakresie budowy obiektu SO 01 w stanie surowym zamkniętym wykonywaliśmy całość poszycia budowli dwunawowej przy pomocy płyt warstwowych dostawcy Kingspan, wypełnienia elewacyjne otworów okiennych, drzwiowych i bramowych, oraz blacharskie i ślusarskie elementy wykończeniowe.

Budowa mniejszego obiektu SO 02 obejmowała jedynie kompletną realizację dachu stalowego o wymiarach 8 x 20 m w wykonaniu ramowym osadzonego na wieńcu obwodowym obiektu murowanego, wraz z poszyciem i elementami blacharskimi zapewniającymi odwadnianie obiektu.

Nowoczesnego wyglądu całemu nowemu budynkowi dodaje wykonanie elewacji w kombinacji kolorystycznej odcieni RAL 9007 i RAL 7016.

Dzieło pomyślnie zakończono i oddano Inwestorowi.

Inwestor: AUTO POLA, s.r.o.
Rok realizacji: 2018/2019
Czas realizacji: 5 miesiace
Powierzchnia zabudowy: 1200 m²