W przypadku tego typu konstrukcji więzi poprzeczne szkieletu utworzono z ram układanych na przegubach. Najczęściej stosowanym typem takich konstrukcji są pełnościenne ramy spawane.

Dzięki spawaniu na linii automatycznej możemy zapewnić wykonanie spoin wysokiej jakości.
Zaletą konstrukcji ramowych są minimalne wpływy momentowe na konstrukcję fundamentów, co pozwala na istotne obniżenie wymiarów fundamentów. W przypadku pełnościennych konstrukcji ramowych możliwe jest również wykorzystanie przestrzeni pod płaszczyzną dachu na całej jego powierzchni. Kratowe konstrukcje ramowe łączą w sobie zalety konstrukcji ramowych oraz konstrukcji z wiązarami kratowymi układanymi na przegubach.

Taki typ konstrukcji wykorzystywany jest na obiektach o większej rozpiętości. Przykład może stanowić hala tenisowa.

Usługi dla Państwa

Czy wiecie, jakie informacje powinny być zawarte w zapytaniu ofertowym?

Przygotowaliśmy prosty kwestionariusz

vede-ramove

Spawaniem ram z blach możeny przygotować optymalny projekt konstrukcji i następnie zaoferować klientowi korzystne ekonomicznie rozwiązanie.

Rámové konstrukce systému VEDE

Ramy spawane z kształtowników walcowanych

Ramy spawane stosowane są najczęściej w konstrukcjach o charakterze ramowym. Można z nimi opracować projekt ekonomiczny z optymalnym wykorzystaniem kształtowników. Dla ramy z kształtowników walcowanych można wykorzystać zwykły system kształtowników walcowanych, co w pewnych przypadkach może zasadniczo przyśpieszyć produkcję i realizację dzieła. Taki rodzaj konstrukcji często stosowany jest na obiektach rolniczych.

Příhradové konstrukce systému VEDE

Ramy kratownicowe

Konstrukcje kratownicowe pozwalają na opracowanie optymalnego projektu hali o dużej rozpiętości przy jednoczesnym bardzo ciekawym rozwiązaniu architektonicznym konstrukcji. Do produkcji ram kratownicowych stosowano pełne kształtowniki z krawędziami zaokrąglonymi. Cała konstrukcja wygląda bardzo estetycznie.

Dostarczane rozwiązania systemu VEDE