Nasza spółka FEMONT OPAVA s.r.o. dołączyła do budowy nowej hali magazynowej w dzielnicy miasta Ostrawa – Kunčice, dla Inwestora SARIV – Němčík s.r.o., w ramach przedsięwzięcia pt. „Budowa nowej hali magazynowej i nowego zaplecza administracyjnego”, które zrealizowano na przełomie lat 2017 i 2018.

Realizacja dzieła obejmowała produkcję, dostawę i montaż szkieletu stalowego hali, realizację poszycia dachu i ścian, wypełnienia otworów (świetlik dachowy kalenicowy oraz brama sekcyjna), wykonanie nowego zadaszenia wjazdów do hali z markiz, i wreszcie także wszelkie prace blacharskie i ślusarskie.

Szkielet stalowy hali magazynowej zaprojektowano od strony konstrukcyjnej w naszym systemie VEDE o parametrach 19,6×43,8 m i wewnętrznej wysokości w świetle 6,4 m, w wykonaniu kratowym stojakowym z wystającymi attykami w obwodzie.

Ponadto nasza dostawa dzieła obejmowała także realizację portalu wejściowego z kasetonów, poczynając od szkieletu stalowego nośnego portalu, aż po montaż kasetonów, które w tym przypadku dodają wejściu głównemu nowoczesnego wyglądu.

Cały obiekt hali magazynowej, łącznie z wypełnieniami otworów i kasetonowym portalem wejściowym, jest wykonany kolorystycznie w odcieniu srebrnym RAL 9006 w połączeniu z zielonym RAL 6018.

Inwestor: SARIV – Němčík s.r.o.
Rok realizacji: 2017-2018
Czas realizacji: 7 miesiace
Powierzchnia zabudowy: 788 m²